Počet položek: 0 0,00 CZK

Esenciální oleje

Jak používat oleje v praxi

Oleje, ale i veškeré jiné vůně působí především na náš čich. Již při otevření lahvičky siličného oleje se jeho vůně okamžitě uvolní z uzavřené nádoby a rozptýlí okolím. Jeho molekuly zachytí Váš nos při vdechování, dále jsou odváděny vzhůru k čichovému orgánu, kde vzniká čich.

Jak na nás působí AROMATERAPIE při inhalaci???


Oleje, ale i veškeré jiné vůně působí především na náš čich. Již při otevření lahvičky siličného oleje se jeho vůně okamžitě uvolní z uzavřené nádoby a rozptýlí okolím. Jeho molekuly zachytí Váš nos při vdechování, dále jsou odváděny vzhůru k čichovému orgánu, kde vzniká čich. Tam se rozkmitají desítky miliónů čichových čidel ve sliznatých blánách uvnitř nosních dírek, které identifikují vůně. Tyto informace jsou dále přenášeny nervy do mozku, kde vyvolávají vzpomínky a ovlivňují emocionální a tělesné chování jedince. Je prokázáno, že vůně ovlivňují a stimulují chuť, tělesnou teplotu, imunitu, myšlení, reakce, pohlavní touhu, náladu, tvořivost. Vůně vyvolávají psychologické a fyziologické reakce tím, že stimulují produkci endorfinů a neurotransmitorů v mozku.Přestože jsou esenciální oleje nástroji jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha. Tyto chemikálie vyvolávají různé pocity: mohou utišit bolest, zmírnit stres, navodit pocit sebevědomí a rovnováhu. Při vdechování vnikají siličné oleje do dýchacího ústrojí. V plicích se dále molekuly olejů váží k molekulám kyslíku, jsou rozváděny do krevního oběhu a cirkulují celým tělem. Uvnitř jednotlivých buněk aktivují tyto oleje schopnost sebeléčby.
Umělé náhražky jsou obvykle odvozeny z petroleje, který je neobnovitelným zdrojem a proto mohou způsobovat alergie nebo jejich použití je limitováno jen na určitou dobu. Jejich cena je samozřejmě nižší na jejich výrobu. Lidé si naštěstí začínají postupně uvědomovat kvalitu svého života a hlavně účinky čistých silic na svoje zdraví, které náhražky nemohou nikdy poskytnout.

Oleje, ale i veškeré jiné vůně působí především na náš čich. Již při otevření lahvičky siličného oleje se jeho vůně okamžitě uvolní z uzavřené nádoby a rozptýlí okolím. Jeho molekuly zachytí Váš nos při vdechování, dále jsou odváděny vzhůru k čichovému orgánu, kde vzniká čich. Tam se rozkmitají desítky miliónů čichových čidel ve sliznatých blánách uvnitř nosních dírek, které identifikují vůně. Tyto informace jsou dále přenášeny nervy do mozku, kde vyvolávají vzpomínky a ovlivňují emocionální a tělesné chování jedince. Je prokázáno, že vůně ovlivňují a stimulují chuť, tělesnou teplotu, imunitu, myšlení, reakce, pohlavní touhu, náladu, tvořivost. Vůně vyvolávají psychologické a fyziologické reakce tím, že stimulují produkci endorfinů a neurotransmitorů v mozku.Přestože jsou esenciální oleje nástroji jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha. Tyto chemikálie vyvolávají různé pocity: mohou utišit bolest, zmírnit stres, navodit pocit sebevědomí a rovnováhu. Při vdechování vnikají siličné oleje do dýchacího ústrojí. V plicích se dále molekuly olejů váží k molekulám kyslíku, jsou rozváděny do krevního oběhu a cirkulují celým tělem. Uvnitř jednotlivých buněk aktivují tyto oleje schopnost sebeléčby.Umělé náhražky jsou obvykle odvozeny z petroleje, který je neobnovitelným zdrojem a proto mohou způsobovat alergie nebo jejich použití je limitováno jen na určitou dobu. Jejich cena je samozřejmě nižší na jejich výrobu. Lidé si naštěstí začínají postupně uvědomovat kvalitu svého života a hlavně účinky čistých silic na svoje zdraví, které náhražky nemohou nikdy poskytnout.

Jak používat OLEJE v praxi???


AROMALAMPY

Doporučené dávkování je 5-7 kapek éterického oleje nakapat do vody v nádobce aromalampy, zapálená svíčka již sama začne postupně uvolňovat vůni do ovzduší

ROZPRAŠOVAČE DO MÍSTNOSTÍ

Aromaterapeutické rozprašovače rychle provoní vaše okolí a vyvolají různé nálady. Rozprašují molekuly olejů po celém pokoji, domě nebo kanceláři. Nejen že vás zbaví nepříjemných pachů ,ale především působí po celou dobu pozitivně na vaši psychickou stránku. Naše směsi v rozprašovači jsou smíchány v poměru 20% směs olejů a 80% alkohol. Lze je použít jako vlastní parfém ze siličných olejů. Neobsahují žádné chemické přídavky a mají terapeutické účinky na vaše tělo i mysl. Naše rozprašovače jsou také určeny jako desinfekční prostředek při výměně ložního prádla, kdy směs oleje rozprášíte na holou matraci a pak povlékneme čistým ložním prádlem. Tím nejen desinfikujete nepříjemné pachy po potu, ale zároveň si připravíte příjemné prostředí pro váš odpočinek a blahodárný spánek.

OKOLKY NA LAMPU

mají malou misku na vodu a siličné oleje, žárovka produkuje teplo, které uvolňuje jejich vůně. Doporučené dávkování pro lampu: 5-7 kapek oleje nakapat do vody a zavěsit na zhasnutou žárovku v lampě, až po aplikaci a zajištění kroužku ve vodorovné poloze, lampu rozsvítit. Můžete též nakapat olej ředění s vodou. – to zvýší účinnost vůně v prostoru.

VODNÍ LÁZEŇ

Esenciální oleje mají takové dynamické vlastnosti, že léčba poškozených energetických obalů začíná již v okamžiku, kdy vstoupíme do lázně nebo začneme esence inhalovat. Koupel v esenciálních olejích je nejen úžasná relaxace, ale především očistný proces energetických center, kdy oleje vstupují do těla kůží přes lymfatický systém a dále inhalací přes plíce a krevní systém.
Doporučené dávkování pro lázeň je cca 5-10 kapek oleje na 40 l vody, ale dne našich zkušeností a praxe – dejte si tolik oleje, kolik momentálně cítíte, že potřebujete. Začněte však raději s menším množství a pak si postupně přidávejte. Výjimka jsou oleje hřejivé, které obsahují skořici – tam je dávkování max. 7 kapek na 40 l vody. Pokud budete mít nepříjemnou reakci, lázeň hned ukončete a osprchujte se. Někdy dráždivá reakce není na škodu, kdy se čistí a dezinfikuje pokožka nejen vnějším působením olejů, ale hlavně vnitřním působením. Pokud však reakce neustane, olej nepoužívejte.
Všechny námi nabízené směsi olejů jsou nevhodné pro silné alergiky, osoby postižené lupénkou , přecitlivělou pokožkou a alergií.

INHALACE

Chcete-li okamžitě zmírnit pocit stresu, úzkosti nebo zmatku, nebo chcete jen tak vypnout, nadechněte se siličného oleje přímo z lahvičky, nebo si nakapejte několik kapek na kapesník nebo polštář a vdechujte vůni tímto způsobem. Noste lahvičku při sobě, abyste si mohli navodit toto občerstvení i třeba na ulici, když čekáte na autobus nebo ve frontě u pokladen v supermarketu.

Potřebujete poradit ? Esenciální oleje

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz