Počet položek: 0 0,00 CZK

Poradenství

Tipy a rady pro maséry a terapeuty:

 
TERAPEUTICKÁ MASÁŽ - PROFESIONÁLNÍ PÉČE
Při masáži je vždy důležité brát ohled na stav pacienta. Čisté éterické oleje působí velmi příznivě na psychický stav pacienta nejen během masáže, ale především po ní. Naše směsi jsou již zformované a doladěné pro léčbu energetických center kolem páteře (čaker). Do těchto směsí prosím nepřidávejte jiné éterické oleje, protože tím znehodnotíte danou směs, která je energeticky zpracována.

POSTUP:

 1. Doporučujeme mít celou čakrární řadu olejů. Nejlépe je mít oleje seřazené dle vyobrazení na straně 8 v naší brožuře nebo na straně 96 této knihy. Tedy podle barev: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigo a fi alová. Takto seřazené barvy energeticky souzní s barvami spektra (duha).
 2. Svému klientovi nabídněte možnost vybrat si jednu barvu spektra, která ho momentálně nejvíce zaujímá a v tomto okamžiku mu je příjemná. Nechť zapojí svoje srdce, ne mysl.
 3. Po té mu nechte přivonět k oleji dané barvy. Pokud je tato vůně klientovi příjemná, pak je to právě ta oblast, kterou potřebuje doladit. Pokud klient zvolí jinou vůni, pak mu aplikujte tu vůni, která ho oslovila. Stává se, že někteří zákazníci nevědí, která barva je ta pravá. Rozhoduje vždy vůně. Nejvhodnější volbou je, že vzorky lahviček podáváte klientovi sám (sama), aniž by se jich dotkl. Oleje nabírají energii všech lidí, kteří jsou s nimi v kontaktu. Může se stát, že po opakovaných dotecích lahvičky od různých lidí, se směs změní nebo se úplně zničí její charakter. Pak doporučuji vzorky vyměnit za nové. Pokud budete sami tyto vůně přikládat k nosu svého zákazníka, pak budou nést jen vaši energii. To je také důvod, proč máme lahvičky ukryty v krabičkách.
 4. Olej aplikujte do do nosného oleje: může být jakýkoli kvalitní olej, který běžně používáte. Neměl by být parfemovaný, protože energie směsi se pak radikálně snižuje. Velmi vhodný je olej rostlinný, například olivový, (velmi dobře nese energii přes lymfatický systém) a dále mandlový atd. Záleží na vašem výběru.
 5. Poměr kapek na pokožku je cca 1-2% éterického oleje do do nosného oleje. V praxi to znamená cca. 3-5 kapek buď na dlaň nebo do nosného oleje. Pokud si zákazník bude přát více vůně, můžete mu jej podat, protože jeho psychický stav si to vyžaduje a je mu to příjemné. Je zapotřebí uvážit vhodnost použití oleje dle stavu pokožky pacienta.

Tipy na aromaterapeutickou péči:

 • Relaxační směs pro posílení ducha - celková psychická úleva, relaxace, meditace
 • Směs proti stresu - u bolestí hlavy, při psychické zátěži nebo únavě z práce
 • Směs pro koncentraci - odblokování krční páteře
 • Relaxační směs pro uvolnění - při bolestech páteře v oblasti srdeční čakry, nebo odpočinková relaxace
 • Směs z antiseptických látek - při bolestech zad v dolních partiích, kříž, pro pročištění organismu
 • Harmonizující směs - pro harmonizaci vnitřní síly, blokace v pánvi
 • Intimní atmosféra - pro pocit pohody, klidu, radosti, dobrého rozpoložení, uvědomění si ženskosti

Toto jsou jen naše tipy. Každý zákazník je jiný, proto vyžaduje specifi ckou péči, která by mu měla být uzpůsobena na míru.

Oleje můžete i kombinovat, navzájem se doplňují. Nedoporučujeme však smíchat všechny naše směsi olejů dohromady, protože potom by zákazník mohl být malátný. Pro počátek práce s oleji stačí aplikovat pouze jednu směs, postupně však můžete smíchat 2-3 druhy éterických kompozic dohromady. Tak vytvoříte novou vůni. Tyto oleje jsou určeny i pro koupele, do aromalamp a v rozprašovačích i do místností, auta nebo jako osobní parfém. Pokud zákazník již olej vyzkoušel v masáži, pak dalším výborným krokem je koupel v oleji nebo inhalace pomocí aromalampy, nebo rozprášit na polštář či do prostoru. (viz naše nabídka produktů na str. 88-92) Během terapeutické péče tyto oleje vnášejí do místnosti klid, harmonizují prostor a především pohlcují energetické otisky od předchozích klientů, kteří leželi na lehátku dříve. Tím docílíte lepší uvolněnosti klienta, hlubší procítěnosti a klidu, který je nezbytný při masáži.

Potřebujete poradit ? Poradenství

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz