Počet položek: 0 0,00 CZK

Rašelinový nosič tepla - malý - cca 150x400 mm

Nosiče tepla pro jednorázové rašelinové obklady.

kliknutím zvětšíte
Rašelinový nosič tepla - malý - cca 150x400 mm TORF ZIEGLER spol. s r.o.
ks
Kód:36-0084
Výrobce:TORF ZIEGLER spol. s r.o.
Cena s DPH : 259,00 CZK
DPH:21 %
Dostupnost:Skladem
Hmotnost: 1.1 kg

Nosiče tepla jsou plněny čistou rašelinou, která zaručuje dlouhodobé udržení požadované teploty.

Rašelinový nosič tepla je vyroben z příjemného měkčeného materiálu. Nevystavujte jej teplotám vyšším než 70 °C. A to ani krátkodobě, například z důvodu úspory času.

Okraje jsou opatřeny dvojitým svárem, který znemožňuje případný únik hmoty. Speciální povrch zaručuje naprostou čistotu a hygienu. Pro zvýšení modulovatelnosti nosičů jsou plněny rašelinovou hmotou pastové konzistence.

Prodávají se ve třech velikostech:

 1. nosič tepla malý (cca 150 x 400 mm) - vhodný pro obklady kloubů (kolena, ramena)
 2. nosič tepla střední (cca 300 x 400 mm)
 3. nosič tepla velký (cca600 x400 mm) - dostatečně velký pro pokrytí celých zad

Návod na použití rašelinového nosiče tepla:

Pokud má být RNT použit jako tepelné médium, doporučujeme nahřát ve vodní lázni na teplotu  55° - 65° C. Konstantní teplota vody při ohřevu by neměla překročit 70° C. Doba potřebná k nahřátí nosiče je 25 - 50 minut, dle velikosti nosiče.

Poté rašelinový nosič tepla přiložte na jednorázový rašelinový obklad, přikryjte ručníkem a nechte působit cca 20 - 40 minut, dokud trvá pocit tepla.
Rašelinový nosič tepla se dá použít i bez jednorázových rašelinových obkladů. V tomto případě doporučujeme nosič tepla přiložit na tělo přes ručník, aby nedošlo k popálení pokožky.

 

Co mohu udělat pro to, aby rašelinový nosič tepla (RNT) sloužil co nejdéle? Dodržujte a dbejte na tyto zásady:

 • Mokré, nahřáté RNT nenechávejte nikdy odložené na místech, která jsou vystavena přímému slunci. Ani přes sklo, tedy např. na oknech a jiných podobných plochách.
 • RNT nepoužívejte v prostorách s touto kombinací faktorů – nadměrné teplo, vysoká vlhkost a koncentrace chlóru (například bazény).
 • RNT nevystavujte teplotám vyšším než 70 °C. A to ani krátkodobě, například z důvodu úspory času.
 • RNT zároveň nenechávejte dlouhodobě v teplotě nad 60 °C, nenechávejte nosiče odložené v teplé vodní lázni, například přes noc.
 • RNT nikdy neohřívejte v troubě nebo na grilu. Zabráníte tak mimo jiné i zbytečnému spečení výrobku, které nemůže být v žádném případě uznáno jako důvod k reklamaci nosiče tepla ve prospěch zákazníka.
 • Nosiče tepla zároveň nejsou určeny ke vkládání do mrazicích boxů. Vliv příliš nízké teploty významně snižuje kvalitu plastu a celkovou dobu životnosti RNT.
 • K čištění RNT nepoužívejte desinfekčních prostředků na alkoholové bázi.
 • Neodkládejte a neskladujte RNT na podkladu z PVC bez obsahu měkčidel nebo jiných PVC tvrdších vlastností. Zvyšujete tím totiž rychlost přirozené degradace plastu.
 • Mějte na paměti, že nedbalé a nesprávné zacházení uživatelů pracujících s RNT či svévolné změny v postupu práce s nimi jsou významnou veličinou, která snižuje životnost výrobku. Před používáním vycházejte z návodů a doporučených postupů. Při nahřívání a manipulaci s RNT dbejte pokynů uvedených v návodu k použití, které jsou pro Vás srozumitelně sepsány na základě dlouholetých zkušeností a testů výrobce. Velmi často dochází k degradaci RNT vlivem chybného zacházení uživatelů, ať již z důvodu relativní a zdánlivé úspory času nebo lidské snahy obejít doporučený postup.

Skladování a trvanlivost:
Výrobek skladujte při teplotě +5 až +25° C, v prostorách bez přímého slunečního světla.
Doba použitelnosti je garantována na
cca 300 cyklů (nahřátí) dle návodu k použití. Při dlouhodobém používání dochází k postupnému vysoušení rašelinové náplně, která může ztvrdnout a ztratit své tepelné vlastnosti a k postupné degradaci PVC obalu, který může prasknout.

Související zboží - Rašelinový nosič tepla - malý - cca 150x400 mm

 
Rašelinový nosič tepla - střední - cca 300x400 mm
Nosiče tepla pro jednorázové rašelinové obklady.
ks
Cena s DPH399,00 CZK
 
Rašelinový nosič tepla - velký - cca 600x400 mm
Nosiče tepla pro jednorázové rašelinové obklady.
ks
Cena s DPH699,00 CZK

Potřebujete poradit ? Rašelinový nosič tepla - malý - cca 150x400 mm TORF ZIEGLER spol. s r.o.

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam